Rekonstrukce ubytování

Na rekonstrukce si nepůjčujeme a děláme je postupně, tak jak to bylo dříve zvykem. Zastáváme názor, že dluhy jsou nebezpečné. Proto Vám děkujeme za pochopení, že naše fasáda je ještě původní (její oprava bude snad největší výdaj z celých oprav).

Náš rodinný dům opravujeme již od roku 2008, kdy jsme ho pořídili v havarijním stavu. Byl kompletně vykradený a dlouho neudržovaný.

Jednalo se o klasický dvougenerační socialistický dům, který do krajiny Moravských Kopanic svojí velikostí a stylem nepatří. Postaven byl v 80. letech 20.století pro bydlení dvou rodin. Následně byl prodán Zdravotnickému zásobování a.s. jako rekreační středisko.

 

 

Původně jsme uvažovali o demolici, ale v 2. zóně CHKO to není s takovýmto velikánem až tak jednoduché. Nakonec jsme přistoupili k rekonstrukci, kdy se snažíme dům zjemnit přírodními materiály a opticky ho zmenšit. 

Na opravy si nebereme bankovní půjčky, vše se snažíme opravit z financí rodiny. Zisk z ubytování zpětně hned investujeme do oprav a zlepšení služeb penzionu. Jedná se tak o běh na dlouhou trať, kdy dům a zařízní postupně zlepšujeme podle Vašich přání. 

2009: nová dřevěná okna, rekonstrukce rozvodu vody, odpadů a topení, 1. přestavba sociálních zařízení

  

2010: rekonstrukce chodeb a kuchyňky

 

2011-2012: rekonstrukce pokojů, výstavba prvního plotu pro ovečky (dnes už máme náhorní skot)

 

 

 

2013: odvodnění, 1. část rekonstrukce sklepa

 

2014: výměna střechy, nový kotel

 

2015: pořízení náhorního skotu Maruna a Vlasta, bagrování dětského hřiště a parkoviště, 2. část rekonstrukce sklepa

  

 

2016: výstavba kolárny a první část sauny, oprava společného schodiště, vybavení dětského hřiště, malování pokojů pohádkami (na fotu stejný pokoj jako v záhlaví stránky), vybavení společenské místnosti borovicovým nábytkem, výměna koberců za praktičtější plovoučky.

  

      

2017-2019: CO NÁS NYNÍ ČEKÁ - zprovoznení sauny a whirpoolu, venkovní úpravy vchodu (napojení na parkoviště), rekonstrukce fasády z jihu a balkónů, zateplení a výstavba zařízení podkroví (dvoulůžkový pokoj, společenská a přednášková místnost), solární ořev vody.

2020 - ... : zateplení fasády ze severu a oprava omítky na zbývající fasádě domu.