Rekonstrukce ubytování

Na rekonstrukce si nepůjčujeme a děláme je postupně, tak jak to bylo dříve zvykem. Proto Vám děkujeme za pochopení, že naše fasáda je ještě původní.

Dům opravujeme již od roku 2008, kdy jsme ho pořídili v havarijním stavu. Byl kompletně vykradený a dlouho neudržovaný. Jednalo se o klasický dvougenerační socialistický dům, který do krajiny Moravských Kopanic svojí velikostí a stylem nepatří. 

Co se podařilo:

2022: pro další samoudržitelnost vysněné - fotovoltaika (ohřev teplé vody a částečné vytápění) a skleník

2017-2019: venkovní úpravy vchodu (napojení na parkoviště), rekonstrukce balkónů, hurá první samoudržitelnost - instalace podzemních dešťových nádrží pro rozvod vody v domě (kromě kuchyně)

   

na zahradě: náhorní skot měníme za kozy a sýry

   

2016: výstavba kolárny a první část sauny, oprava společného schodiště, vybavení dětského hřiště, malování pokojů pohádkami (na fotu stejný pokoj jako v záhlaví stránky), vybavení společenské místnosti borovicovým nábytkem, výměna koberců za praktičtější plovoučky.

   

      

 2015: bagrování dětského hřiště a parkoviště, 2. část rekonstrukce sklepa

      

na zahradě: pořízení náhorního skotu Maruna a Vlasta na místo oveček

    

2014: výměna střechy, nový kotel

  

2013: odvodnění, 1. část rekonstrukce sklepa

  

2011-2012: rekonstrukce pokojů

 

 

na zahradě: výstavba prvního plotu a pořízení oveček - Kent pro vlnu (řemeslné kurzy)

 

2010: rekonstrukce chodeb a kuchyňky

  

2009: nová dřevěná okna, rekonstrukce rozvodu vody, odpadů a topení, 1. přestavba sociálních zařízení

  

 

2008: pořízení domu

- původně jsme uvažovali o demolici, ale v 2. zóně CHKO to není s takovýmto velikánem až tak jednoduché. Nakonec jsme přistoupili k rekonstrukci, kdy se snažíme dům zjemnit přírodními materiály a opticky ho zmenšit.

- na opravy si nebereme bankovní půjčky, vše se snažíme opravit z financí rodiny. Peníze z ubytování zpětně hned investujeme do oprav a zlepšení služeb. Jedná se tak o běh na dlouhou trať, kdy dům a zařízní postupně zlepšujeme podle Vašich přání.