Řemeslné kurzy

Pro koho: pro všechny zájemce o řemesla, věk nad 18 let, možno i pro rodiny s dětmi (ve společenské místnosti je herna pro děti).

Kde: Vyškovec 62, společenská místnost + 3 pokoje na ubytování v samostatném patře rodinného domu.

Kdy: Scházíme se v pátek během odpoledne, kdy se ubytujete. V pátek navečer začneme řemeslo a navzájem se seznámíme. Celou sobotu i neděli "řemeslujeme" vč. večerů. Pro zájemce bude i krátká relaxační procházka do okolní krajiny. Odjezd v neděli je možný až do večerních hodin. V případě zájmu a při volné kapacitě je možné si pobyt prodloužit i na nadcházející dny.

Ubytování: Kapacita 11 míst ve třech pokojích po 2, 4 a 5ti lidech. Ideální je přijet jako parta kamarádů a v přihlášce si vyznačít, že chcete bydlet spolu ve vybraném pokoji. Objekt je nekuřácký. Nezapomeňte si teplé pyžamo, bačkory a nepromokavý oděv a boty (pro zájemce o relaxační vycházku). Ručníky, mýdlo, toaletní papír a utěrky jsou v ceně.

Strava: Vlastní, k dispozici malá kuchyňka plně vybavená na vaření vč. mikrovlnky a ledničky, příp. si na oběd můžete zajet do restaurací (nutné auto), nejlepší je přivézt si ale něco na ohřátí v krabičkách a skleničkách :D. Nezapomeňte také dostatek kafe, čaj a něco sladkého/slaného na zub + nějaké vínko/pivo na večer. Vodu máme dobrou, netáhněte se s balenou. Sůl, cukr a olej tu máme.

Materiál: viz. poznámka u každého kurzu.

Lektoři: odborníci ve svém oboru, máme úzkou spolupráci se skanzenem ve Strážnici a s nositeli tradic.

Cena: Pokrývá ubytování (600Kč/2noci) + VSTUPNÉ (lektorné a poplatek za náklady společenské místnosti) + někdy obsahuje i materiál - ceny jednotlivých kurzů se liší viz. níže. Děti hradí stejnou výši jako dospělý (zabere se místo). Cena se nekrátí (např. při účasti na jeden den). Neubytovaní hradí jen vstupné - je nutné se však také přihlásit předem.

PŘIHLÁŠKA: univerzální přihláška pro vyplnění v XLS

Rezervace: Po zaslání přihlášky Vám zašleme email s platebními údaji. Rezervace je dokončena po uhrazení plné ceny kurzu předem na účet. Splatnost je do 7mi dní po zaslání platebních údajů (pak je místo uvolněno náhradníkům).

Storno podmínky: Kdykoliv lze za sebe poslat náhradníka. Do 14ti dnů před konáním akce si můžete vybrat pozdější termín konání kurzu. Při úplném zrušení Vaší účasti do 7mi dní před konáním kurzu je účtován storno poplatek ve výši 50% ceny - peníze vrátíme na účet, ze kterého byla záloha hrazena do 10ti pracovních dnů od oznámení. Při oznámení Vaší neučasti měné jak 7 dní před konáním kurzu je storno poplatek 100% ceny.

Před vlastním konáním kurzu obdržíte emailem ještě upřesňující informace o daném kurzu a popisu cesty vč.

možnosti spolujízd - s kontakty na ostatní účastníky.

20. - 22. října 2017: Pletení rukavic na formě + Kopaničářská výšivka 

Volná místa: 7

Cena: 700Kč (ubytování 2 noci, vstupné, zapůjčení formy na rukavice)

Materiál: vlastní (bude upřesněno)

Lektoři: Jarka Konečná (příp. Lenka Sasínová), Lenka Supová

V letech 2010 - 2013 byly Řemeslné kurzy pro rozjezd podporovány komunitními granty Poštovní spořitelny prostřednictvím Nadace VIA.

Fotogalerie z předchozích kurzů.